خدمات پروگرام – کپی و ساخت سوئیچ و ریموت کیا
اردیبهشت 10, 1401

خدمات پروگرام – کپی و ساخت سوئیچ و ریموت کیا

درصورتی‌که مایل به استفاده از امکان ساخت سوئیچ و ریموت کیا، ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما و مدل‌های دیگر این کمپانی خودروسازی هستید، احتمالاً این تجربه را داشتید که با استفاده از خدمات برخی کلیدسازی‌ها پس از مدتی دچار مشکل شده‌اید، ریموت و کلید به‌درستی عمل نمی کند و یا این که مجدداً سوئیچ شما گم شده و ترجیح می‌دهید به سراغ مرکز قبلی که این کار را در مدت‌زمان طولانی برای شما انجام داد نروید.

 یک روز کاری را تصور کنید که عجله دارید اما هر چه جستجو می‌کنید سوئیچ و ریموت خودروی خود را پیدا نمی‌کنید. به‌هرحال ممکن است با تاکسی خودتان را به مقصد و جایی که باید بروید برسانید، اما در مقابل حتماً می‌خواهید با جستجوی عباراتی نظیر: ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج، ساخت سوئیچ و ریموت کیا سورنتو و… بهترین، معتبرترین و بزرگ‌ترین مرکز ساخت کلید و سوئیچ را پیدا کنید. در ادامه البته ضمن بررسی برخی موارد در هنگام انتخاب این مراکز، در مورد خصوصیت‌های ساخت این کلیدها، تفاوت آن‌ها با دیگر مدل‌ها و برندهای خودرو هم صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

در حال حاضر شما می‌توانید پیش از هر چیزی و به جهت رفع مشکل فوری، با مرکز کلیدسازی شبانه‌روزی تهران تماس حاصل نموده و یا به دفتر مرکزی آن مراجعه نمایید تا مشکلتان به‌صورت 24 ساعته در نقاط مختلف تهران مانند زعفرانیه، شهرک غرب، تهرانپارس و… به‌راحتی حل شود.

ساخت سوئیچ و ریموت کیا سری قدیم و جدید

ساخت سوئیچ و ریموت کیا سری قدیم و جدید

کیا موتورز کره جنوبی، یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین شرکت‌های حال حاضر بازار دنیا در زمینه خودروهای کراس اور، سواری، سدان و سگمنت‌های گوناگون می‌باشد. در ایران نیز طرف‌داران زیادی دارد و این مجموعه برند چندملیتی در کشورمان فروش خوبی را نیز تجربه می‌کند برای مثال هیوندای سانتافه نزدیک به 15 سال است که در ایران نماینده‌های مختلفی از نسل‌های گوناگون دارد. به‌هرحال مشکل گم‌شدن، خرابی و شکستن و آسیب‌دیدن ریموت ماشین و یا سوئیچ آن ممکن است برای هرکسی ایجاد شود. اما درصورتی‌که شما قصد استفاده از خدمات ساخت سوئیچ و ریموت کیا را دارید، چگونه باید یک مرکز شناخته شده و معتبر را از بین این‌همه کلیدسازی انتخاب کنید؟

خدمات ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما چیست؟

ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما و یا هر خودروی دیگری از این برند شامل:

  • تراش و ساخت کلید از روی پارت نامبر شاسی خودرو
  • پاک‌کردن کد قبلی ریموت گم شده یا سرقت شده
  • کپی‌کردن ریموت و سوئیچ و تراش آن
  • تعریف و طراحی کلید کی لس کیا موتور
  • ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما در نقاط مختلف تهران

می‌شود. اول این که شما بایداین خدمات را با تضمین کیفیت / گارانتی دریافت کنید.

ساخت ریموت ماشین های کیا

چگونه از کیفیت مراکز ساخت سوئیچ و ریموت سراتو مطمئن شویم؟

اولین فاکتوری که آن را یک استاندارد برای خدماتی نظیر ساخت سوئیچ و ریموت کیا باید در نظر بگیرید، دریافت مجوز این مراکز از سازمان‌های فنی و حرفه‌ای و پروانه کسب است. حتی اگر فرض را بر این بگیریم که کلیه خدمات ساخت سوئیچ و ریموت کیا با بالاترین دقت برای شما انجام شود و کلید شما هیچ مشکلی در درازمدت نداشته باشد. باید در نظر داشته باشید که ممکن است از ریموت، کد و پروگرام سوئیچ ماشین شما سو استفاده شود. در نتیجه حتماً این وظیفه را به یک مرکز معتبر بسپارید. تفاوتی ندارد که قصد ساخت سوئیچ و ریموت سراتو و یا کپی از روی آن را دارید، خودروی شما مدل‌های دیگری است، منطق حکم می‌کند تا وقتی مراکز مجازی در این زمینه فعالیت می‌کنند بادقت عمل کنید.

همین‌طور مرتبط با این موضوع بخوانید: همه چیز در مورد سوئیچ و ریموت سانتافه

کیفیت متریال ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج

موضوع بعدی کیفیت ساخت است. در واقع اگر مجبور هستید ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج را انجام داده یا ریموت خود را تعویض کنید. مرکزی که این کار را برای شما انجام می‌دهد باید از متریال باکیفیت، جنس فلز درجه یک برای تراش دهی، ریموت‌های اورجینال و شناخته شده استفاده کند. به‌هرحال برای مدل‌های مختلف خودروهای شرکت کیا، ریموت‌هایی از برندهای No Name بدون جعبه و گارانتی نیز عرضه می‌شود که متأسفانه کیفیت خوبی ندارند و پس از مدتی عملکرد درستی از خود نشان نمی‌دهند.

در نتیجه به این فاکتور نیز در حین دریافت خدمات ساخت سوئیچ و ریموت کیا دقت کنید.

تشخیص سریع مشکل و باز کردن درب خودرو

تفاوتی ندارد به دنبال دریافت خدمات ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج یا هر مدل دیگری از هر سری ساخت و نسلی هستید، منطقاً دوست ندارید که برای باز کردن یک درب خودرو آسیبی به ماشین شما وارد شده و یا برق آن دچار اختلال شود. به‌هرحال این خودروها مکانیزم ایمنی متفاوتی دارند و درصورتی‌که به‌درستی روی آن‌ها تغییرات ایجاد نشود، پس از مدتی با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند. کوچک‌ترین مشکلی که برای شما پیش خواهد آمد عدم عملکرد صحیح ریموت در استفاده‌های مکرر است.

البته که در همان ابتدا و پس از این که خودرو را تحویل می‌گیرید و ریموت شما عوض می‌شود با چنین مسئله‌ای روبرو نمی‌شوید. تشخیص سریع مشکل و رفع نقص در مواردی که ریموت عملکرد درست ندارد یا سوئیچ کار نمی‌کند نیز از جمله پیش‌نیازهایی است که ما از یک کلیدساز حرفه‌ای انتظار داریم.

خدمات شبانه‌روزی و 24/7

ممکن است مشکل، مفقودی و ایراد در ریموت و سوئیچ خودروی شما هر زمانی رخ دهد. منطقاً نمی‌توانید یک روز کاری خود را صرف تحویل خودرو، انجام عملیات بازسازی و کد دهی کلید و یا ساخت سوئیچ و ریموت سراتو و هر مدل دیگری کنید. در چنین شرایطی انتظار می‌رود که مرکز کلیدسازی توانایی حضور به‌موقع در مکان موردنظر را داشته، کار شما را بدون فوت وقت انجام دهد و در نهایت علاوه بر تخصص، تجربه لازم را نیز برای باز کردن انواع ماشین‌های شرکت کیا داشته باشد.

البته که باز کردن درب خودروهای کیا به‌طورکلی ماشین‌های شرکت‌ها و برندهای خارجی با خودروهای ایرانی متفاوت است و اگر این کار به‌درستی انجام نشود، یا درب آسیب می‌بیند یا نقص در سیستم کد دهی و پروگرام دزدگیر و سیستم ایمنی ایجاد می‌گردد.

پاک‌کردن کد و پروگرام قبلی خودروهای کیا

موضوع مهم بعدی در خصوص ساخت سوئیچ و ریموت کیا، در شرایطی حکم می‌کند که هیچ راهی برای کپی از ریموت قبلی شما وجود ندارد، یا به هر دلیلی نظیر خرید خودروی دست‌دوم می‌خواهید ریموت و سیستم ایمنی را به‌طورکلی عوض کنید. اگر کدهای قبلی از روی سیستم ایمنی خودرو پاک نشود که منطقاً شما نمی‌توانید از ریموت جدید استفاده کنید. البته در برخی موارد این کدها درست پاک نمی‌شوند. اتفاقی که می‌افتد این است که شما خودرو و ریموت جدید را از مرکز ساخت سوئیچ و ریموت کیا تحویل می‌گیرید و پس از چند روزکار کردن با آن با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوید؛ ریموت صحیح دستور نمی‌دهد، از راه دور و فاصله زیاد کار نمی‌کند. کلیدها اشتباه کار می‌کنند و موارد این‌چنینی.

ساخت ریموت‌های کی لس کیا موتور

کی لس خودروهای استارت بودن سوئیچ هستند که شما با نزدیک شدن به خودرو و دردست‌داشتن سوئیچ می‌توانید حتی ماشین را باز کنید. این کار از طریق امواج الکترومغناطیسی و وایرلس صورت می‌گیرد و برای اولین‌بار توسط یک برند آلمانی مورداستفاده قرار گرفت. به طبع ساخت سوئیچ و ریموت کیا کی لس کمی سخت‌تر است. از طرفی باید توسط مراکز معتبر انجام شود. شخصی که ریموت کی لس را کپی می‌کند باید دوره‌های لازم را دیده و بتواند هم کد دهی ریموت قبلی را پاک کند و هم سیستم ایمنی جدید را جایگزین کند.

کی لس به‌عنوان یک سیستم هوشمند و پرطرف‌دار روی خودروهای مختلف اجرا شده است و البته سرقت خودرو را چندبرابر سخت‌تر کرده است. اما به‌هرحال ازکارانداختن آن در صورت مفقودی ریموت یکی از مشکلاتی است که اغلب صاحبان خودروهای خارجی با آن مواجه می‌شوند. دقت در انتخاب مرکز تعمیرات ریموت‌های کی لس می‌تواند این مشکل را رفع کند. در ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج بخصوص در نسل‌های بعد از 2017 از این تکنولوژی استفاده شده است.

ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما

سوئیچ و ریموت اپتیما چند نسل دارد؟

درصورتی‌که قصد خرید، پروگرام، کد دهی و ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما را دارید در نظر داشته باشید که در مدل‌های 2014 تا 2016 از ریموت‌های سه دکمه‌ای ضد سرقت استفاده می‌شود. حتماً باید پارت نامبر را چک کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که در این مدل‌ها از فرکانس کاری 433 مگاهرتز استفاده شده است. این مدل از ریموت‌ها در نسل‌های اپتیما 2014، 2015 و همین‌طور 2016 از سیستم کی لس یا ورود بدون سوئیچ و استارت دکمه‌ای استفاده می‌کنند. قبل از این که این ریموت‌ها را تهیه نمایید، باید مطمئن باشید با خودروی شما سازگار است. در چنین شرایطی می‌توانید از یک مرکز معتبر در زمینه ساخت سوئیچ و ریموت اپتیما و مدل‌های مختلف و سری‌های ساخت گوناگون این سدان پرطرف‌دار و محبوب استفاده کنید.

برای نسل‌های بعد از 2016 و مدل‌های جدیدتر لازم است به سراغ ریموت‌های اسمارت بروید.

سراتو

سوئیچ و ریموت سراتو چند نسل دارد؟

بحث در مورد خودروهای سراتو کمی متفاوت است. درصورتی‌که به دنبال ساخت سوئیچ و ریموت سراتو هستید کمی انتخاب برایتان سخت خواهد بود. این خودرو هم توسط کیا موتور و هم توسط شرکت سایپا مونتاژ شده و ریموت مورداستفاده در آن‌ها نیز به طبع تفاوت‌های زیادی دارد. درصورتی‌که قصد کد دهی ریموت و سوئیچ سراتو سایپا را دارید دقت کنید که همه چیز با مدل کره‌ای متفاوت است.

در این نسل از ریموت‌های چهار کلیدی استفاده می‌شود که دارای دکمه‌های دزدگیر، درب بازکن، هولد و آژیر هستند. بهتر است که از ریموت کره‌ای و اصل استفاده کنید. به طبع خودتان قادر به نصب، پروگرام و کد دهی نیستید. پس به مرکزی مراجعه کنید که توانایی ساخت سوئیچ و ریموت سراتو مدل‌های مختلف کره‌ای و ایرانی را داشته باشد.

در مقابل ساخت سوئیچ و ریموت سراتو وارداتی کمی متفاوت‌تر است و مدل‌های 2011 تا 2013 ساختار مشترکی دارند و از ریموت‌های کی لس استفاده می‌کنند. ریموت‌های این خودرو در مدل‌های تاشو سه دکمه‌ای، کی لس یا همان ریموت سراتوی آپشنال و ریموت‌های چهار دکمه‌ای اسمارت کی عرضه می‌شوند. متأسفانه بسیاری از مراکز حتی تفاوت این مدل‌ها را با هم نمی‌دانند و در نتیجه هنگام اجرا و تعمیر این سوئیچ‌ها و ریموت‌ها دچار مشکلات جدی می‌شوند. حتی ممکن است در نهایت پروژه را به اتمام برسانند. اما تازه دردسر شما شروع شده است.

اسپورتیج

نسل‌های مختلف و سری‌های سوئیچ و ریموت اسپورتیج

کیا اسپورتیج هم یکی از خودروهای کراس اور کره‌ای فعال در بازار ایران است که باز هم در نسل‌های مختلف وارد کشور شده و شما می‌توانید برای ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج از ریموت‌های اسمارت کی سه دکمه‌ای استفاده کنید. اما چه خودروهایی از این ریموت پشتیبانی می‌کنند؟ درصورتی‌که صاحب مدل‌های 2016 تا 2015 و خودروهای نیمه اول سال 2016 میلادی هستید به‌راحتی می‌توانید مجدداً ریموت‌های اسمارت را روی این خودرو پیاده‌سازی کنید.

پس از آن نیز از ریموت‌های کی لس استفاده شده است و معمولاً تمامی این ریموت‌ها در فرکانس‌های کاری 344 مگاهرتز کار می‌کنند. دقت کنید که باز هم مسئله پارت نامبر در ساخت سوئیچ و ریموت اسپورتیج حاکم است. حتماً از کلیدساز بخواهید آن که آن را متناسب با خودروی شما نصب کند.

در مدل‌های 2017، 2018 و سری 2019 وارداتی شما می‌توانید از ریموت‌های کی لس استفاده کنید که اختصاصی برای شرکت کیا موتور این مدل کراس اور طراحی شده‌اند. به این صورت که اگر ریموت شما گم شده، ازکارافتاده و یا شکسته می‌توانید آن را روی خودروی خود کپی کنید.

چگونه کلیدساز متخصص و باتجربه را شناسایی کنیم؟

در بحث نهایی و به‌عنوان جمع‌بندی لازم است به این موضوع اشاره کنیم که معمولاً ساخت کلید متناسب با خودروی شما، کد دهی و حذف کد ریموت قبلی و همین‌طور باز کردن درب باید توسط یک متخصص انجام شود. هر مرحله اشتباه می‌تواند برای شما هزینه‌بردار باشد. در نتیجه اگر نمی‌خواهید علاوه بر ضرری که در تعویض ریموت به‌تازگی عایدتان شده است، خودرو از لحاظ برقی، فنی و ECU آسیب ببیند. حتی به سراغ کلیدسازهایی بروید که واقعاً توان ارائه خدمات در حیطه مورد نظرتان را دارند، کیا خودروهای زیادی را وارد بازار ایران کرده است، از جمله آن‌ها می‌توان به سراتو، اپتیما، سورنتو، پیکانتو و… اشاره کرد. محبوبیت زیادی نیز دارد و یکی از اولویت‌های اصلی کسانی است که علاقه‌مند به خرید خودروی وارداتی هستند.

عموم مردم در یافتن یک مرکز معتبر برای ارائه خدمات مربوط به ریموت سازی و کد دهی سوئیچ و… مشکل دارند. در نتیجه ممکن است کار را به کاردان نسپرده و در درازمدت متحمل هزینه‌های زیادی شوند. تفاوتی ندارد که قصد ساخت سوئیچ و ریموت کیا اپتیما، سراتو و یا هر مدل دیگری را دارید. باید کلیدساز این کار را بر اساس سال ساخت خودروی شما، پارت نامبر ریموت قبلی، هماهنگ با برق و ECU ماشین شما به‌صورت استاندارد انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *