سوئیچ و ریموت سانتافه
اردیبهشت 1, 1401

سوئیچ و ریموت سانتافه

دغدغه ساخت سوئیچ سانتافه و ساخت ریموت سانتافه برای کسانی که این خودروی محبوب کره‌ای را در بازار ایران خریداری کرده‌اند همیشه یک موضوع جدی است. به‌هرحال این ماشین‌ها شماتیک فنی، ECU و حتی سیستم ایمنی متفاوتی با ماشین‌های ایرانی دارند و درصورتی‌که شما قصد بازسازی سوئیچ را داشته باشید معمولاً در انتخاب کلیدسازی دچار مشکل می‌شوید. البته بد نیست که کمی بیشتر در مورد بخش امنیتی این خودرو بدانید. درصورتی‌که مالک یک خودروی سانتافه هستید، باید بدانید که هر مرکزی امکان اجرای صحیح و ساخت سوئیچ را برای این ماشین ندارد. در واقع نیاز است که یک سری المان‌ها و استانداردها در طراحی و ساخت رعایت گردد. همین‌طور باید سوئیچ و سیستم ایمنی قبلی که حالا ازکارافتاده است از روی خودروی حذف شود.

سوئیچ‌های سانتافه نیاز به پروگرام کردن دارند و باید ساخت آن‌ها، طراحی و اجرای ریموت، ساخت تراشه و تیغه کلید، کد دهی و پاک‌کردن کد سوئیچ قبلی به‌درستی انجام شود. در نهایت ریموت جدید روی سیستم ایمنی ماشین تعریف شده و در بیشتر مواقع مشتریان به ساخت سوئیچ یدک سانتافه در مدل‌های مختلف نیز نیاز دارند. مجموعه کلیدسازی شبانه‌روزی تهران در حال حاضر ارائه‌دهنده خدمات بازگشایی درب، پاک‌کردن و کد دهی و پروگرام سیستم قفل در خودروهای مختلف از جمله سانتافه است.

ریموت سانتافه نیو

چه زمانی نیاز به ساخت سوئیچ سانتافه داریم؟

در چند حالت شما نیاز به ساخت ریموت سانتافه و یا سوئیچ آن خواهید داشت. هرکدام از این موارد نیاز به طی‌کردن مراحل بالا را خواهند داشت. از طرفی اگر پروگرام و همین‌طور کد دهی کلید به‌درستی انجام نشود ممکن است در عملکرد آن خطا ایجاد شود. در همین ابتدای مقاله لازم است عنوان کنیم که ساخت سوئیچ برای این خودرو شامل مدل‌های مختلف فول آپشن، سری‌های 2013 تا جدیدترین نسخه از سانتافه و همین‌طور کد دهی و پاک‌کردن کد سوئیچ و ریموت فابریک و غیر فابریک می‌شود.

مهم است که عملیات ساخت سوئیچ سانتافه و کلید درب آن در مدت‌زمان کوتاهی انجام شود. درصورتی‌که این پروسه با دستگاه تمام اتوماتیک برش انجام گردد مدت زمانی بیش از 20 دقیقه نیاز نخواهد داشت. برای مشتریان خودروهای سانتافه قطعاً یکی از کلیدی‌ترین موارد مونتاژ سریع، کد دهی و پروگرام ریموت دراسرع‌وقت است.

مرتبط با این موضوع، مطالعه فرمایید: کلید ساز سیار ماشین هیوندا

شکستن و آسیب‌دیدن ریموت سانتافه

درصورتی‌که با مشکل شکستن سوئیچ سانتافه مواجه شده‌اید و دیگر امکان استفاده از آن را ندارید، می‌توانید از خدمات بازسازی کلید استفاده کنید. یا نیاز خواهد بود که همان کلید یا ریموت ترمیم و قاب عوض شد یا این که ریموت قبلی ازکارافتاده و مدل جدیدتر نصب شود. برخی مشتریان نیز مایل هستند که کل سیستم ایمنی خودروی خود را عوض کنند که در این صورت می‌توانند با ارائه ریموت قبلی نسبت به ساخت سوئیچ سانتافه جدید خود اقدام کنند.

البته کپی ریموت‌های هوشمند سانتافه نیز در نسل‌های جدید به‌خودی‌خود می‌تواند یک موضوع مهم برای صاحبان این ماشین‌ها باشد. چرا که فکر می‌کنند در داخل ایران این امکان وجود ندارد. درصورتی‌که باید عرض کنیم چنین نیست، شما نیازی به پرداخت هزینه‌های هنگفت برای خدمات ساخت سوئیچ و ریموت سانتافه نخواهید داشت.

مفقودی و سرقت سوئیچ هیوندای سانتافه

مسئله بعدی گم‌شدن و یا دزدیده شدن ریموت و کلید خودروی سانتافه است که بسیار هم شایع بوده و در این حالت باید نخست خودرو باز شود. البته اگر خودرو باز است یا سوئیچ یدکی دارید کارتان راحت‌تر است. می‌توانید از خدمت ساخت سوئیچ جایگزین و یا سوئیچ یدکی استفاده کنید و درصورتی‌که به‌هیچ‌عنوان دسترسی به سوئیچ و داخل خودرو را ندارید، می‌توانید از خدمات ساخت و بازکردن قفل خودرو در محل استفاده کنید. از طرفی باید حتماً این پروسه توسط مراکز معتبر و با پروانه‌های رسمی از انصاف و ارگان‌های ناظر انجام شود تا به‌هیچ‌عنوان از کد و یا ریموتی که روی خودروی شما استفاده می‌گردد، سوءاستفاده نشده و همه چیز در ایمن‌ترین حالت ممکن انجام شود.

آشنایی اجمالی با هیوندای سانتافه

آشنایی اجمالی با هیوندای سانتافه

خودروی هیوندای سانتافه یکی از محبوب‌ترین تولیدات برند کره‌ای است که از سال 2013 تاکنون در بازار ایران فروش خوبی را تجربه کرده است. این محصول یکی از کراس‌اوورهای برتر بازار دنیا نیز به‌حساب می‌آید که در نسخه‌های جدید با یک فیس لیفت اساسی شبیه به ماشین‌های خوش فروش فورد و تویوتا شده است. از طرفی ایرانیان نیز به‌ظاهر این خودرو علاقه خاصی دارند. درصورتی‌که شما هم صاحب یکی از نسل‌های هیوندای سانتافه هستید و با مشکل گم‌شدن، مفقودی و یا خراب‌شدن و ازکارافتادن دستگاه سوئیچ، ریموت و کلید آن مواجه شده‌اید احتمالاً نیاز مبرم به ساخت سوئیچ سانتافه آن هم به‌صورت فوری دارید.

البته باید بدانید که سیستم قفل و دستگاه سوئیچ این خودرو در مدل‌های مختلف با هم تفاوت‌های اساسی دارید. یعنی هرچه به نسل‌های جدیدتر این ماشین نزدیک‌تر می‌شویم، دورزدن این سیستم ایمنی سخت‌تر می‌شود. درصورتی‌که جستجویی از قبل در اینترنت داشته باشید احتمالاً مطلع هستید که تنها چند مرکز می‌توانند خدمات ساخت ریموت سانتافه و سویچ آن را در ایران انجام دهند.

خدمات ساخت سوئیچ سانتافه شامل چیست؟

معمولاً اگر درگیر مشکل ساخت ریموت و کلید سانتافه 2013-2018 شده باشید می‌دانید که چند مرحله اساسی دارد. معمولاً ساخت ریموت و سوئیچ به‌صورت یکجا انجام می‌شود، پروگرام کردن، تعمیر و تعریف آن نیز بخشی از خدمات این مجموعه‌ها است. از طرفی وقتی سوئیچ و یا ریموت شما به هر دلیل گم می‌شود، نیاز است که کد دهی را مجدداً انجام داده و کد قبلی از روی ECU و مدار ایمنی خودرو پاک شود. حتی در مواردی سوئیچ گم / سرقت شده و باید درب خودرو بدون آسیب به بدنه بازگشایی شود.

حتی شما می‌توانید از نسل‌های جدیدتری کلیدهای مخصوص این خودرو نیز استفاده کنید. منظور مدل‌های ضد سرقت و ایموبلایزر است که در حال حاضر روی بیشتر خودروهای بازار قابل‌اجرا هستند. از طرفی ممکن است عده‌ای دیگر از ریموت فابریک و کارخانه سانتافه استفاده نکنند و بخواهند مدل‌های موجود در بازار را که از قبل توسط یک شخص دیگر روی خودروی آن‌ها نصب شده است را مجدداً پاک‌کرده و یا کد دهی و با یک ریموت ایمن‌تر تعویض کنند.

ساخت سوئیچ سانتافه در تهران

ساخت ریموت و کلید هیوندای سانتافه در تهران

مرکز کلیدسازی شبانه‌روزی تهران در حال حاضر با بیش از 20 سال سابقه فعال در عرصه طراحی انواع فناوری‌های ساخت ریموت خودرو چه داخلی و چه خارجی به‌صورت ویژه و به‌عنوان معدود مؤسسات ارائه‌دهنده خدمات، به شما امکان بازگشایی، تعمیر، طراحی سیستم امنیتی و همین‌طور ساخت ریموت سانتافه و سوئیچ آن را می‌دهد. از طرفی تکنسین‌های این مؤسسه تمامی دوره‌ها را تحت‌نظر مراکز معتبر آموزشی گذرانده‌اند و کاملاً به سیستم برق، ایمنی، ECU و ضد سرقت مدل‌های مختلف خودروی سانتافه مسلط هستند.

تفاوت ریموت نسل‌های مختلف سانتافه

سانتافه جز اولین و محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بازار ایران به‌حساب می‌آید و معمولاً در مدل‌های بعد از 2010 باید از اسمارت کی و یا ریموت‌های سه دکمه و با سوئیچ تاشو استفاده کنید. ریموت کی لس نیز در سال 2014 برای نخستین‌بار در این خودرو مورداستفاده قرار گرفت. البته لازم به ذکر است که برای مدل‌های 2006 و بالاتر، باید کد دهی با ریموت اورجینال انجام شود. در غیر این صورت خودرو در درازمدت دچار مشکل می‌شود و شما در باز کردن و قفل‌کردن هیوندای سانتافه با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوید.

ریموت سانتافه 2003 تا 2006
ریموت سانتافه مدل 2003 تا 2006

نکات مهم حین سفارش ریموت هیوندای سانتافه در ایران

البته مواردی که در ادامه در مورد سفارش ساخت سوئیچ سانتافه به آن‌ها اشاره می‌کنیم صرفاً مربوط به این مدل نیست و در کل بهتر است که از همه انظار، شرکتی که قرار است عملیات کلیدسازی را انجام دهد را بررسی کنید.

اول این که انتظار می‌رود ریموت و سیستم ایمنی قبلی به طور کامل از دستگاه حذف شود. این پروسه باید به‌صورت کاملاً دقیق انجام گردد و معمولاً دریافت‌کننده و ارسال‌کننده سیگنال از کار می‌افتد. تصور کنید که کسی سوئیچ خودروی شما را پیدا کرده است. در این صورت نباید این امکان را داشته باشد که بعداً دوباره بتواند از این سوئیچ استفاده کرده و سیستم ایمنی خودروی شما را دور بزند.

از طرفی باید پروگرام کردن سوئیچ سانتافه شما تحت جدیدترین پروتکل‌های امنیتی انجام شود تا از هیچ طریقی امکان نفوذ به این سیستم ایمنی وجود نداشته باشد. یکی از خطرات ساخت سوئیچ سانتافه توسط مراکز ناشناخته، مسئله کم بودن ضریب امنیتی و ضعیف بودن نرم‌افزار و سیستم اجرا شده خواهد بود. چون بسیاری از مراکز در ایران به شماتیک فنی ریموت و دزدگیر این خودرو مسلط نیستند، معمولاً در این مورد از یک فرمول قدیمی و ثابت استفاده می‌کنند، بدون توجه به سری ساخت ماشین شما و همین‌طور مدل آن ممکن است ریموت را به‌گونه‌ای کد دهی کنند که امنیت لازم را نداشته باشد.

از طرفی مرکز نام‌برده باید امکان:

  • ساخت سوئیچ سانتافه 2018 و مدل‌های قدیمی‌تر
  • پروگرام کردن ریموت سانتافه
  • حذف پروگرام و دزدگیر قبلی هیوندای سانتافه در مدل‌های مختلف

را داشته باشد.

تعمیر یا تعویض ریموت و کلید سانتافه؟

برای برخی نیز ممکن است این سوال مطرح شود که در صورت خرابی، ازکارافتادن و یا شکستن بخشی و یا کل ریموت، نیاز است که تعویض گردد یا می‌توان دوباره همان ریموت را تعمیر کرد و یا از روی آن کپی گرفت؟ در این مورد لازم است که نخست ریموت شما به‌دقت بررسی شود. به‌هرحال نسل‌های مختلف خودروی هیوندای سانتافه با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت در زمینه سیستم ایمنی، نوع کد دهی و پروگرام ریموت و سوئیچ نیز وجود دارد.

در نتیجه اگر مایل به تعویض و تعمیر ریموت سانتافه هستید، بهتر که جهت دریافت اطلاعات دقیق‌تر با تیم مشاوره تماس حاصل نمایید. روش‌های برقراری ارتباط نیز از طریق پیام‌رسان‌ها و شماره‌های تماس شبانه‌روزی می‌باشد که همواره در دسترس شماست.

دیگر خدمات در زمینه سیستم ایمنی سانتافه

البته خدمات مربوط به سوئیچ و ریموت سانتافه به همین موارد محدود و ختم نمی‌شود. شما برای این که امنیت خودروی خود را بالا ببرید، باید ساخت و طراحی تراش کلیدی، پاک‌کردن برنامه ریموت گم شده، حذف ریموت مفقود و دزدیده شده و همین‌طور باز کردن درب خودرو را به یک مرکز معتبر و شناخته شده بسپارید. چون استفاده از روش‌های غیراستاندارد که مورد تأیید نمایندگی این شرکت در ایران نیست، می‌تواند برای شما عواقب مالی و مشکلاتی ایجاد کند.

شما برای افزایش ضریب امنیتی خودروی خود پس از حذف ریموت فابریک، باید نمونه‌ای مشابه آن یا با سطح ایمنی بالاتر و آپدیت تر نصب کنید.

مشخصات فنی سوئیچ فابریک هیوندا سانتافه

شرکت هیوندای این خودرو را به‌صورت پیش‌فرض با یک ریموت 433 مگاهرتزی عرضه می‌کند. حال صاحبان این خودرو پس از مدتی مایل به ساخت سوئیچ سانتافه هستند. معمولاً مدل اصلی در سری‌های 2016، 2017 و بالاتر روی فرکانس 433 کار می‌کند و چهار دکمه است. امکان قفل و فعال‌کردن دزدگیر، غیرفعال‌کردن سیستم ایمنی و دزدگیر خودرو، باز کردن درب صندوق و همین‌طور غیرفعال‌کردن صدای دزدگیر را دارد. خدمات این مجموعه‌ها نیز در مورد سانتافه 2.4 از سال 2016 به بعد شامل: کد دهی و پروگرام، ساخت و تعمیر، تعویض قاب و تعریف نرم‌افزاری است. همین‌طور در مواردی شاید شما نیاز به کپی ریموت سانتافه داشته باشید و یا این که بخواهید تیغه‌های کلیدی خودروی سانتافه را تراش دهید.

البته شما باید به‌عنوان صاحب خودرو مدارک آن را ارائه کنید تا تعمیرکار و طراح سیستم ایمنی از این که شما صاحب ماشین هستید مطمئن شود.

مشخصات فنی سوئیچ فابریک هیوندا سانتافه

نحوه تراش کلید سانتافه

برای این کار معمولاً از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و برش‌های لیزری استفاده می‌شود. درصورتی‌که این کار به‌صورت غیراستاندارد انجام شود. دستگاه سوئیچ دچار مشکل شده، ریموت پس از مدتی از کار می‌افتد و همین‌طور ممکن است پس از مدتی عملکرد دقیق خود را از دست دهد. یعنی مرتباً ناچار شوید که برای اصلاح سیستم ایمنی خودرو به تعمیرکار و کلیدساز مراجعه کنید که این خود پروسه پردردسری است. در بیشتر مواقع شما امکان باز کردن ماشین را ندارید.

ساخت ریموت و کلید تاشوی هیوندای سانتافه

در مدل‌های سانتافه شما می‌توانید از امکان ریموت تاشو نیز بهره بگیرید. این ریموت‌ها فضای کم‌تری می‌گیرند و دستگاه سوئیچ آن‌ها نیز در معرض خطر نیست. علاوه بر این موضوع می‌توانید از خدمات بازکردن درب سانتافه و روشن نمودن ماشین بدون کلید و ریموت نیز استفاده کنید. معمولاً برای انجام این کار یک تیغه به طور دقیق توسط سیستم‌های اتوماتیک تراش‌خورده. سپس بدون هیچ‌گونه آسیب فیزیکی درب ماشین‌باز شده و موتور راه‌اندازی می‌شود.

فراتر از این موضوع باید دقت داشته باشید که در هنگام ارائه این خدمات مدارک هویتی و تملک خودروی شما باید رویت شود تا از این که شما صاحب خودرو هستید اطمینان حاصل شود. پس از این کار لازم است که کد سوئیچ قبلی شما استخراج شود. در واقع این کار موجب می‌شود که شما بتوانید از ریموت دستگاه کپی بگیرید و عملیات طراحی کلید یدک و ساخت سوئیچ سانتافه را با دردسر کم‌تری انجام دهید. در نهایت به‌عنوان جمع‌بندی باید خاطرنشان شویم که شما معمولاً نیاز به تعمیر، حذف پروگرام و کد دهی، کد دهی مجدد ریموت و سوئیچ و همین‌طور ساخت سوئیچ را در پروسه گم/مفقود و سرقت شدن ریموت این خودرو دارید.

یک پاسخ به “سوئیچ و ریموت سانتافه”

  1. نوبخت آدینه گفت:

    باسلام یه سوال دارم لطفا بفرمایید جای ریموت درسینه خودردی سانتافه مدل ۲۰۱۱ چه کاربروی داره که اونجا یه جای مخصوص برای ریموت تعبیه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *