جلوگیری از گم شدن سوئیچ ماشین
30 فروردین, 1401

جلوگیری از گم شدن سوئیچ ماشین

گم شدن کلید ماشین زمانی که برای رفتن به جایی عجله دارید یکی از بدترین اتفاقات است، در چنین شرایطی ممکن است ماشین شما ریموتی باشد و به طبع گم شدن ریموت ماشین هم به‌اندازه همین موضوع می‌تواند دردسرساز باشد و حتی بازکردن ماشین‌های ریموتی در برخی مواقع به‌مراتب سخت‌تر از مدل‌های معمولی است. البته در مورد ریموت کمی حادتر است. بخصوص اگر خودروی شما از مدل‌هایی باشد که ریموت و سوئیچ یکجا داشته باشد. اگر ریموت دوم نداشته باشید متوجه منظور ما می‌شوید. بیایید اعتراف کنیم که کلیدهای ماشین خیلی راحت گم می‌شوند. این می‌تواند در زندگی روزمره برای هر صاحب ماشینی مشکل ایجاد کند.

درست در جا و زمانی که انتظارش را ندارید سوئیچ شما گم می‌شود و ممکن است نصف روز شما را معطل کند. گم شدن کلید منجر به مشکلات و دردسرهای زیادی می‌شود. در این وضعیت باید نکاتی را مدنظر بگیرید و تا حد ممکن از این موضوع جلوگیری کنید. به همین منوال دراین‌خصوص توضیحاتی تحت عنوان راهنمای جلوگیری از گم شدن کلید ماشین به شما شرح می‌دهیم.

روش‌های جلوگیری از گم شدن کلید ماشین

به‌صورت تیتروار در ادامه در خصوص روش‌های جلوگیری از گم شدن کلید ماشین صحبت می‌کنیم. همین‌طور برای کسانی که سوئیچ خود را در حال حاضر گم کرده‌اند نیز راه‌حل‌هایی داریم. البته این روش‌ها در نهایت پیشگیری به‌حساب می‌آید و اگر با این مشکل مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به انتهای مطلب بروید و راهکار مناسب برای پس از گم شدن را بخوانید.

خرید یک کلید یدکی

اگرچه هدف اصلی ما از این مقاله رفع مشکل کسانی است که سوئیچ خود را گم کرده‌اند. اما درهرحال یک کلید یدکی می‌تواند در چنین شرایطی که با گم شدن کلید مواجه شده‌اید رفع مشکل موقتی باشد. البته سعی کنید که کلید ثانویه و یدکی را همواره در دسترس قرار دهید. آن را در ژاکت و کوله‌پشتی و یا هرجایی که فکر می‌کنید همواره در دسترس است نگه دارید. بااین‌حال فراموش نکنید که گم‌کردن کلید یدکی می‌تواند به همین اندازه خطرساز نیز باشد.

از طرفی در مواقع اضطراری از آن استفاده می‌کنید. پس بهتر است باتری‌های آن را از کار بیندازید. اگر می‌خواهید باتری‌ها گم نشوند آن‌ها را برعکس جا بزنید.

یک حلقه به سوئیچ یا کلید وصل کنید

هر چه جاکلیدی یا حلقه سوئیچ شما بزرگ‌تر باشد شانس پیداکردن آن بیشتر می‌شود. در مواقعی که با گم شدن سوئیچ ماشین مواجه می‌شوید، می‌توانید از این طریق یا با استفاده از یک آهن‌ربا آن را پیدا کنید. ضمن این که اگر بخواهید می‌توانید آن را به پشت کوله یا کیف پول خود متصل کنید. از طرفی اگر فراموش‌کار هستید، آن را روی یک گیره در اتاق خود آویزان کنید. ممکن است در بیشتر مواقع مطمئن باشید که سوئیچ در خانه است، اما ندانید دقیقاً کجا! این موضوع شما را آزار خواهد داد. بعلاوه این که چنین مواردی در زمان‌های اضطراری می‌تواند نجات‌دهنده باشد.

مکانی را فقط برای کلیدهای خود انتخاب کنید

این ایده مخصوص کسانی است که مدام در محیط اتاق خود با مقوله گم شدن ریموت ماشین یا سوئیچ آن مواجه می‌شوند. بهتر است که در جایی مانند طاقچه، روی میز و یا نزدیک جاکفشی، محلی را برای قراردادن و نگه‌داری سوئیچ خود انتخاب کنند. به‌جای این که کلیدهای خانه خود را نیز به آن آویزان کنید، بهتر است که سوئیچ ماشین از مابقی جدا باشد. البته اگر جای سوئیچ شما همیشه از قبل مشخص و یکسان باشد، ریسک این که فراموش کنید آن را کجا رها کرده‌اید نیز کم‌تر می‌شود. میز دسکتاپ، در کنار شارژر و همین‌طور روی دراور، می‌تواند از جمله بهترین موقعیت‌ها برای کلید یا سوئیچ خودروی شما باشد. از طرفی شما وقتی کلیدتان را گم می‌کنید مطمئن هستید که حداقل باید اتاق یا پذیرایی را بگردید.

یک یادداشت بنویسید و بچسبانید!

موضوع گم شدن کلید ماشین در دنیا یک اپیدمی به‌حساب می‌آید، اگر برای شما هم مدام رخ می‌دهد در ادامه بحث روش‌های جلوگیری از گم شدن سوئیچ ماشین با ما همراه باشید. درست‌کردن و گذاشتن یادداشت‌های چسبانک فواید زیادی در زندگی شما دارد. یکی از آن‌ها این است که چیزهای مهم را فراموش نمی‌کنید. مثلاً اگر یادتان می‌رود که دیشب سوئیچ ماشین را کجا گذاشته‌اید، می‌توانید محل دقیق آن را نوشته و روی یخچال یا هرجایی که فکر می‌کنید بچسبانید. ضمن این که این روش به‌نوعی یک تمرین به‌حساب می‌آید برای جلوگیری از مشکلی که بارها شما را درگیر مشکل و دردسر کرده است. از طرفی در نهایت شما می‌توانید از این کاغذهای چسبناک استفاده چندمنظوره بکنید. مثلاً اگر کارهای خودتان را فراموش می‌کنید آن‌ها را یادداشت کنید.

از ایرتگ استفاده کنید.

ایرتگ ها یکی از جدیدترین گجت‌های موجود در دنیای فناوری هستند. آن‌ها را می‌توانید مانند یک جاکلیدی به هر چیزی که می‌خواهید آویزان کنید. در واقع دستگاه‌های الکترونیکی دارای یک سنسور ردیاب هستند که می‌توانید محل قرارگیری آن‌ها یا لوکیشن دقیق را با یک نرم‌افزار روی موبایل خود کنترل کنید. مثلاً اگر گم شدن ریموت ماشین برای شما یک داستان همیشگی است. یک ایرتگ به آن آویزان کرده و در نهایت درصورتی‌که آن را گم کردید نقشه را باز کنید و محل دقیق ایرتگ را در اتاق خود پیدا کنید.

در حال حاضر ایرتگ ها یکی از گجت‌های کاربردی و البته گران هستند. اما نمونه‌های مشابه آن برای دیوایس‌های اندرویدی نیز وجود دارد که می‌توانید با قیمت به‌مراتب پایین خریداری کنید.

به‌طورکلی استفاده از ایرتگ ها برای کسانی که نمی‌خواهند هزینه زیادی صرف این موضوع کنند هیچ ارزشی ندارد، بلکه حتی ممکن است گران‌تر از کل ریموت و سنسور دزدگیر یک ماشین در ایران باشد. پس بهتر است این مورد را در لیست اولویت‌های خود به‌عنوان آخرین گزینه قرار دهید.

ایرتگ برای سوئیچ ماشین

از تابلوی دیواری استفاده کنید

تابلوهای دیواری در محیط‌هایی مانند مسافرخانه‌ها و هتل‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. گیره‌های زیادی روی سطح آن‌ها وجود دارد که هر چیزی مانند ریموت یا سوئیچ را می‌توانید به آن‌ها آویزان کنید. اگر تعداد سوئیچ‌هایی که در روز استفاده می‌کنید زیاد است و مدام با مسئله گم شدن سوئیچ ماشین مواجه می‌شوید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً یکی از آن‌ها را استفاده کنید. این تابلوها طرح‌های جذابی نیز دارند، در مدل‌های رنگارنگ و نمونه‌هایی با استیکر و همین‌طور بک‌گراند نیز در بازار موجود هستند. اگر اهل هزینه اضافی نیستید، می‌توانید خودتان هم یکی از آن‌ها را بسازید.

از فضای کابینت و کمد استفاده کنید

به‌هرحال امروزه در تمام خانه‌ها یک بخش با کابینت، کمد یا کشو وجود دارد. می‌توانید به‌راحتی کلید خود را بدون این که دغدغه گم شدن آن را داشته باشید درون آن قرار دهید. این کمدها می‌توانند یکی از بهترین ابزارهای مدیریت و بایگانی باشند. ضمن این که حتی مدل‌های پلاستیکی آن‌ها نیز در بازار موجود هستند.

موضوع گم شدن ریموت ماشین در شرایطی که خانه شما خیلی شلوغ است می‌تواند دردسر بزرگی باشد. از طرفی پیشنهاد ما این است که اگر در اتاق شما هیچ‌چیز در جای مشخص قرار نمی‌گیرد، پس حداقل سوئیچ را به یکی دیگر از اعضای خانواده بسپارید که حواسش جمع‌تر است.

برچسب‌های کوچک درخشنده یا چیزی را در جا کلیدی خود قرار دهید

این یکی بیشتر در شرایطی کاربرد دارد که هوا تاریک است یا معمولاً در محیط تاریک کلید خود را جا می‌گذارید. درصورتی‌که یک برچسب درخشان یا استیکر کوچک به آن بچسبانید در تاریکی مطلق نیز می‌توانید به‌راحتی آن را پیدا کنید. از طرفی این روش بعلاوه این که به عدم گم شدن سوئیچ ماشین شما کمک می‌کند. حتی می‌تواند برای یادآوری موضوعات مختلف و در ذهن ماندن آن‌ها نیز به شما کمک کند.

از مگنت‌ها استفاده کنید

آهن‌ربا یا مگنت یک راه دیگر برای نجات از گم شدن ریموت ماشین یا هر وسیله دیگری است. در واقع آهن‌ربا راهی است برای شرایطی که شما واقعاً نمی‌توانید کلید خود را پیدا کنید و در این مورد هیچ ایده‌ای هم ندارید. به‌راحتی می‌توانید با استفاده از یک آهن‌ربای دیگر آن را پیدا کنید.

یک ردیاب بلوتوث بخرید

ردیاب‌های بلوتوث نیز مواردی مشابه ایرتگ های شرکت اپل هستند. در بازار با قیمت به‌مراتب کم‌تر موجود بوده و ضمن این که یکی از محبوب‌ترین گجت‌های تاریخ هستند. ردیاب‌های بلوتوث برد خوبی دارند و می‌توانید آن‌ها را به ریموت خود متصل کرده، نرم‌افزار آن را روی دیوایس اندرویدی یا آیفون خود را نصب‌کرده و سپس آن را فعال کنید. در این وضعیت، وقتی ردیاب در نزدیکی گوشی شما و در فاصله برد بلوتوث باشد. به‌راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید. از طرفی امروزه در بازار مدل‌های مبتنی بر تگ‌های NFC نیز موجود هستند که از نظر ما می‌توانند پاسخگوی نیاز شما و رفع‌کننده مشکل گم شدن کلید ماشین باشند.

شلوغی را در منزل و محل کار خود حذف کنید

یکی از عواملی که موجب گم شدن مکرر لوازم شما و بخصوص گم شدن ریموت ماشین می‌شود شلوغی است. می‌توانید کلید ماشین خود را در یک نقطه قرار دهید و یا محل دقیق آن را روی نوت یا دفترچه یادداشت کامپیوتر خود ثبت کنید. علاوه‌برآن سعی کنید میز کار و اتاق یا خانه شما همیشه مرتب باشد، در این صورت ریسک کم‌شدن همه چیز کم‌تر می‌شود. به‌هرحال خودروها جز اصلی‌ترین اموال و دارایی‌های هر شخصی به‌حساب می‌آیند. عدم دسترسی به آن‌ها در شرایط اضطراری می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به بار آورد.

از ریموت‌های هوشمند استفاده کنید

در حال حاضر در بازار مدل‌های مختلفی از ریموت‌ها وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند حتی از طریق نرم‌افزار موبایل نیز خودروی خود را کنترل کنید. این ریموت‌ها به‌خودی‌خود این قابلیت‌ها را نیز دارند. اما موضوع در شرایطی می‌تواند به نفع شما باشد که یک نرم‌افزار موبایل برای انجام همان کارهای ریموت را روی دیوایس خود داشته باشید.

در این صورت حتی اگر ریموت شما گم شده است می‌توانید از تأیید دومرحله‌ای این نرم‌افزارها استفاده کنید و به‌راحتی خودروی خود را کنترل کنید. آن را باز کنید یا حتی استارت بزنید. به شرکت‌های بزرگ اجاره خودرو نیز پیشنهاد می‌شود که از امکانات نرم‌افزاری این ریموت‌ها استفاده کنند تا اگر مشتری سوئیچ را گم کرد بتوانند آن را مجدداً پیدا کنند.

ریموت های هوشمند

قبل از ترک محل همه جیب خود را بررسی کنید

یکی از متداول‌ترین مشکلاتی که افراد در خصوص گم شدن سوئیچ ماشین با آن مواجه هستند فراموش‌کردن در خانه و یا محل کار است. در این صورت فکر می‌کنند که شاید سوئیچ را در نقطه دیگری و یا حتی بیرون از خانه گم کرده‌اند یا کسی آن را به سرقت برده. اگر شما هم از این دسته افراد هستید پیشنهاد می‌کنیم که همیشه عادت کنید قبل از ترک اتاق، خانه یا آپارتمان و حتی ماشین، مطمئن شوید که آن را در دست دارید و یا در جیب خود قرار داده‌اید. در این صورت حتی اگر سوئیچ شما گم شود، مطمئن می‌شوید که آن را در خانه فراموش نکرده‌اید.

اگر کلید ماشین خود را گم کردید چه باید کرد؟

پس از بحث در مورد روش‌های جلوگیری از گم شدن سوئیچ ماشین در خصوص راهکارها پس از گم شدن صحبت می‌کنیم. به‌هرحال ممکن است عده‌ای که در حال خواندن این مطلب هستند سوئیچ خود را گم‌کرده و راهی برای پیداکردن آن نداشته باشند، می‌توانند از تکنیک‌ها و روش‌های زیر استفاده کنند.

با یک قفل‌ساز تماس بگیرد

در چنین شرایطی معمولاً اولین کسانی که می‌توانند به شما کمک کنند قفل‌سازها هستند. به‌هرحال معضل گم شدن ریموت ماشین یا سوئیچ آن گاهی قابل جلوگیری نیست. در این شرایط می‌توانید با کلیدسازی شبانه‌روزی تهران تماس بگیرید. آن‌ها با ساده‌ترین روش و با واردشدن کم‌ترین خسارت مشکل شما را حل می‌کنند.

این مسئله در مورد ریموت‌ها، سوئیچ‌ها و تمامی خودروها نیز صدق می‌کند، پس لازم نیست از این بابت هیچ نگرانی داشته باشید. همین‌طور مهم است که در این وضعیت کار شما زود انجام شود و پاسخگویی به‌صورت شبانه‌روزی داشته باشید. در نتیجه ایده اصلی ما در مورد انتخاب کلیدساز این است که به سراغ مراکز معتبر، متعهد و باتجربه بروید که تخصص لازم را نیز در رفع مشکل شما دارند.

گم شدن کلید ماشین

به سراغ سوئیچ و ریموت یدکی بروید

درصورتی‌که کلید شما گم شده و کار از کار گذشته است، از کلیدهای یدکی خود استفاده کنید. معمولاً در چنین شرایطی پیشنهاد می‌شود که کلید و ریموت دوم را در آخرین محل زندگی خود نگه‌داری کنید. به این فکر نکنید که ممکن است به آن نیاز پیدا نکنید، گاهی در بدترین شرایط و اضطراری‌ترین مواقع این اتفاق برای شما رخ می‌دهد. بهتر است که سوئیچ یا ریموت یدکی شما همیشه در نزدیکی خودتان باشد و آن را هیچ‌گاه از خود دور نکنید. قرار نیست که این ریموت همیشه همراه شما باشد، اما به‌هرحال خانه خودتان یا محل کارتان بهترین محیط برای نگه‌داری آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *