جا ماندن سوئیچ در خودرو

جا ماندن سوئیچ در خودرو

اگر سوئیچ‌های خود را در ماشین جا گذاشتید، چه کاری باید انجام دهید؟ سالانه در سرتاسر جهان میلیون‌ها راننده سوئیچ‌های خودروهای خود را در ماشین جا می‌گذارند. خوشبختانه درباره ماشین‌های جدید این مسئله مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما درباره ماشین‌های قدیمی چطور؟ اگر چنین اتفاقی افتاد، راه‌حل آن چیست؟ در ادامه با مقاله جا ماندن سوئیچ در خودرو همراه کلید سازی شبانه روزی تهران باشید.

اگر شما بیرون از ماشین خود هستید و سوئیچ شما در خودرو جا مانده است، ترفندهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها این مشکل را حل کنید. کافی این مسئله را یاد بگیرید که قفل درب ماشین را چگونه بدون سوئیچ باز کنید.

مطالب پیشنهادی: جاماندن سوئیچ در ماشینگم شدن سویئچ خودرو

آیا کمک گرفتن از پلیس در این مورد ممکن است؟

اگر در صورت جا ماندن سوئیچ در خودرو خطری فردی را تهدید می‌کند، برای مثال کودک شما در اتومبیل مانده و هیچ منفذی برای ورود هوا به داخل خودرو وجود ندارد، بهتر است با پلیس یا آتش‌نشانی تماس بگیرید. آن‌ها در این موارد می‌توانند با ترفندهای خاصی قفل خودروی شما را باز کنند و کودک شما را نجات دهند. البته بهتر است که فقط در موارد ضروری با پلیس برای این منظور تماس بگیرید.

کمک گرفتن از امداد خودرو

شرکت‌های خودروسازی عمده در کشور دارای نیروهای گشتی سیاری هستند که می‌توانند در مواقع ضروری به افرادی که در راه مانده‌اند، کمک کنند. شما می‌توانید در صورت جا گذاشتن سوئیچ خود در خودرو، از نیروهای امدادخودرو برای باز کردن آن کمک بگیرید. این نیروها معمولا در تمام ساعات روز در دسترس هستند و می‌توانند مشکل شما را در این زمینه حل کنند. هر زمان که در چنین شرایطی گرفتار شدید، می‌توانید با تماس با مراکز سیار امداد خودرو و ارائه اطلاعات درباره نوع خودرو و مکانی که در آن هستید، در سریع‌ترین زمان ممکن از خدمات این مراکز بهره‌مند شوید.

آیا روش‌های کم‌هزینه‌تری برای حل این مشکل وجود دارد؟

شاید تماس با پلیس ضروری نباشد و تماس با مراکز امداد خودرو نیز هزینه زیادی داشته باشد. در این صورت چند شیوه کم‌هزینه‌تر برای این مورد وجود دارد که این شیوه‌ها را با هم مرور می‌کنیم. البته شرط آن این است که صبور باشید و در عین حال کار کردن با برخی ابزار خاص را بلد باشید.

باز کردن قفل ماشین با استفاده از تلفن همراه

به لطف پیشرفت فناوری و افزایش تعداد اپلیکیشن‌های موجود در تلفن همراه، شما می‌توانید قفل ماشین خود را بدون شکستن پنجره و فقط با استفاده از گوشی همراه خود باز کنید. امروزه بسیاری از وسایل نقلیه اپلیکیشن‌های رایگانی را در گوشی‌های آیفون و اندروید ارائه می‌کنند که به رانندگان اجازه می‌دهد بدون کلید ماشین خود را کنترل کنند. این برنامه‌ها در واقع گوشی‌های هوشمند را به سوئیچ یدک خودروی شما تبدیل می‌کنند، بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن‌ها ماشین‌های خود را از راه دور قفل، باز و حتی روشن کنید. البته شرط این مسئله این است که اپلیکیشن را بر اساس شرایط خودروی برنامه‌ریزی کنید. این برنامه بر روی ماشین‌های جدید جواب می‌دهد، مانند هیوندای، بنز، و دیگر ماشین‌های مدل بالا.

باز کردن قفل ماشین با نخ

اما اگر ماشین قدیمی‌تری دارید که قفل‌های دستی دارد و اپلیکیشن‌های گوشی همراه بر روی آن تاثیر نمی‌گذارد، چه راه‌حلی پیش روی شما است؟ ممکن است نیازی به تماس با امداد خودرو نباشد. فقط کافی است یک نخ یا بند کفش به همراه داشته باشید. یک گره در وسط بند کفش یا نخ ایجاد کنید و سپس حلقه‌ای به اندازه انگشت اشاره خود در آن قرار دهید. سپس نخ یا بند کفش را در گوشه سمت راست درب سمت راننده بچرخانید تا گره به خوبی داخل درز درب ماشین قرار گیرد. اکنون می‌توانید بند کفش را که با هر دو دست گرفته‌اید، با یک حرکت به عقب و جلو حرکت دهید، مانند اینکه در حال کشیدن نخ دندان بر روی یک دندان غول پیکر هستید.

با انجام این کار، گره بیشتر به سمت پایین پنجره و به سمت قفل درب ماشین جابه‌جا می‌شود. حلقه را با دقت روی قفل حرکت دهید، سپس انتهای رشته نخ را بکشید تا حلقه سفت شود. زمانی که احساس کردید قفل را محکم گرفته‌اید، به آرامی آن را بالا بکشید تا قفل در ماشین باز شود. شما همچنین می‌توانید به جای بند کفش از یک ریسمان محکم استفاده کنید. هرگز بدون یکی از این موارد یا برخی موارد ضروری دیگر، خانه را ترک نکنید.

در ادامه با مقاله جا ماندن سوییچ در خودرو همراه کلید سازی شبانه روزی تهران باشید.

باز کردن قفل ماشین با سیم

روش استفاده از سیم یک شیوه قدیمی و کلاسیک محسوب می‌شود. احتمالا استفاده از آن را در فیلم‌های مختلف دیده باشید. مانند ترفند نخ یا بند کفش، این روش فقط روی وسایل نقلیه قدیمی با قفل دستی جواب می‌دهد. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک سیم و البته یک انبردست است. از انبردست برای تبدیل سیم به یک وسیله دارای قلاب استفاده کنید. شما در واقع باید یک سر سیم را خم کنید تا یک شکل به صورت قلاب درست شود و البته سر دیگر سیم صاف باشد.

شما در واقع از این وسیله باید بر روی پنجره خودرو استفاده کنید. به این صورت که وقتی قلاب زیر پنجره قرار گرفت، می‌توانید شروع به تلاش برای پیدا کردن بازوی قلاب پنجره کنید، مانند حرکت ماهیگیری با قلاب. هنگامی که این بازو را پیدا کردید، آن را با قلاب بالا بکشید تا درب خودرو باز شود.

باز کردن قفل ماشین با سنجاق

برای آن دسته از رانندگانی که چیزی جز سنجاق در خودروی خود ندارند، امتحان کردن یک ترفند قدیمی روی قفل ماشین ضرری ندارد. ابتدا پایه اول سنجاق را با زاویه 90 درجه خم کنید و سپس پایه دوم را جدا و یکی از نوک‌های آن را کمی خم کنید. سمت خم شده پایه ​​اول را داخل قفل قرار دهید و سنجاق دوم را مستقیما درون قفل بچسبانید. در حالی که پایه ​​اول را ثابت نگه داشته‌اید، پایه دوم را در داخل قفل حرکت دهید تا باز شود. این ترفند در صورت انجام نادرست می‌تواند به ماشین شما آسیب برساند. اگر در این مورد نگران هستید، بهتر است این روش را استفاده نکنید و آن را به افراد متخصص بسپارید و یا با کسی تماس بگیرید که در این زمینه تبحر دارد و می‌تواند به شما کمک کند.

چگونه قفل ماشین را با گوه باز کنیم؟

برای باز کردن قفل ماشین بدون کلید مانند یک فرد حرفه‌ای عمل کنید. شما می‌توانید با خریدن یک ابزار مناسب مانند گوه، نگرانی خود را در زمینه جا گذاشتن سوئیچ در خودرو برطرف کنید. البته در نظر داشته باشید که استفاده نادرست از گوه برای باز کردن قفل ماشین می‌تواند کمی مشکل باشد. بهتر است این کار را با بیرون کشیدن قسمت بالای قاب درب ماشین با استفاده از گوه به سمت داخل شروع کنید تا چارچوب در را بیرون نگه دارید. سپس، با استفاده از یک میله بلند و نازک(مانند یک جالباسی)، دکمه باز کردن قفل را فشار دهید. رانندگان خودروهای یدک‌کش و کامیون معمولا این کار را به این صورت انجام می‌دهند و قفل خودروی خود را باز می‌کنند. این ترفند هم در مدل‌های قدیمی و هم در مدل‌های جدید خودرو موثر و کاربردی است.

اما یک مشکل هم در این میان وجود دارد. استفاده از این روش حتی برای افراد باتجربه نیز ممکن است سخت باشد و به ماشین آسیب بزند. در واقع در طول انجام این کار رنگ ماشین کمی خراشیده می‌شود و یا ممکن است بخشی از بدنه آسیب ببیند. ممکن است برای صاف کردن مجدد قسمت بالای قاب در، نیاز به مراجعه به صاف‌کار داشته باشید، زیرا گاهی اوقات پس از استفاده از گوه، این قسمت از بدنه خم می‌شود. قبل از استفاده از گوه برای رهایی از مشکل قفل بودن درب ماشین و جا ماندن سوئیچ در خودرو، مطمئن شوید که هزینه‌های تعمیر ناشی از آن، به صرفه است.

قبل از قفل کردن خودروی خود چه کاری باید انجام دهید

رانندگانی که به طور مرتب سوئیچ را در خودرو را جا می‌گذارند، می‌توانند اقدامات احتیاطی خاصی را برای صرفه‌جویی در زمان، هزینه و دردسرهای احتمالی در آینده انجام دهند. برای مثال شما می‌توانید دستورالعمل‌های موجود در دفترچه خودرو را مطالعه کنید یا اینکه با سازنده خودروی خود در این زمینه مشورت کنید. همچنین می‌توانید یک سوئیچ یدکی را در مکانی مناسب نگهداری کنید تا در چنین مواقعی بتوانید از آن برای باز کردن قفل ماشین استفاده کنید. برخی از افراد سوئیچ‌های اضافی را را در مکان‌هایی که به راحتی در دسترس هستند، قرار می‌دهند. مانند داخل منزل یا در دسته کلید مخصوص خانه خود. البته باید موارد احتیاطی نیز رعایت شود، مانند قرار دادن سوئیچ مخفی در زیر خودرو و یا استفاده از قفل فرمان یا قفل پدال.

کلیدسازی شبانه‌روزی تهران

در صورت جا ماندن سوئیچ در خودرو و یا کم شدن آن با گروه کلید سازی شبانه روزی تهران تماس بگیرید (با 20 سال سابقه)، در زمینه خدمات مختلف مربوط به سوئیچ خودرو به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده به حل مشکلاتی مانند جا گذاشتن یا گم کردن سوئیچ خودروی خود، بپردازید. هدف این شرکت از ابتدای تاسیس آن این بود که بتواند بسیاری از مناطق مختلف تهران را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

به گونه‌ای که شما در هر نقطه از تهران که باشید، کافی است فقط با شماره تلفن‌های 09124489088 و 02126711663 تماس بگیرید و مطمئن باشید که نیروهای شرکت کلیدسازی شبانه‌روزی تهرن در سریع‌ترین زمان ممکن در خدمت شما خواهند بود و مشکل شما را بررسی و حل خواهند کرد.

ما در مجموعه کلید سازی تهران نسبت به ارائه خدمات متنوع در زمینه سوئیچ خورد به صورت شبانه روزی در خدمت شما مشتریان گرامی هستیم.

خدمات مدنظر ما برای ارائه به مشتریان گرامی در زمینه مسائل مختلف مرتبط با سوئیچ خودرو به شرح زیر است:

 • باز کردن انواع درب چوبی و ضد سرقت
 • باز کردن درب انواع خودروهای داخلی و خارجی
 • ساخت سوئیچ کددار انواع خودروهای داخلی و خارجی
 • تعویض مغزی و قفل درب
 • فروش مغزی و قفل درب با ارسال رایگان
 • باز کردن انواع قفل فرمان
 • ساخت ریموت پارکینگ

2 پاسخ به “جا ماندن سوئیچ در خودرو”

 1. Arshia Ahooei گفت:

  با سلام.
  امروز سوئيچ خودرو بنده (ساينا s) در استارتر و در حالت on بود (قبل روشن شدن پشت امپر) ولي در ها بسته بود وقتي خواستم سوار بشم و دستگيره خارجي رو بكشم قفل مركزي عمل كرد و همه درب ها قفل شد. با هزار مصيبت برگشتم خانه و سوئيچ يدك رو برداشتم و برگشتم و بازش كردم. دليلش چي ميتونه باشه؟
  ممنون.

  • سلام وقت بخیر
   احتمالا قفل در حالت وسط بین باز و بسته کردن گیر کرده و با کشیدن دستگیره قفل شده
   این مشکل خیلی کم پیش میاد ولی اگر تکرار بشه احتمالا قفل داخلی یا پمپ ایراد داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *