گم شدن سوئیچ ماشین – 8 اقدام موثر
29 اردیبهشت, 1403

گم شدن سوئیچ ماشین – 8 اقدام موثر

سوئیچ ماشین گم شده چیکار کنم؟ در این مقاله 8 قدم ساده و موثر را برای شما نوشتم که در هنگام گم شدن سوئیچ ماشین، بدون هیچ نگرانی ای بتوانید دوباره به وسیله نقلیه خود دست‌رسی پیدا کنید. در ابتدا کل قدم ها را به شما معرفی میکنم و در ادامه هرکدام را بیشتر توضیح می‌دهم.

 • آرام و خونسرد ماندن
 • استفاده از کلید یدکی
 • بررسی بیمه نامه ماشین
 • تهیه کردن مستندات
 • شناسایی نوع کلید ماشین
 • تماس با کلید ساز
 • درک کردن هزینه جایگزین
 • اقدامات پیشگیری از گم شدن سوئیچ

گم شدن سوئیچ ماشین همیشه در شرایط خاص اتفاق می‌افتد. درست در زمانی که میخواهید بچه هایتان را به مدرسه برسانید و با عجله از خانه بیرون میروید، ناگهان متوجه میشوید که سوئیچ ماشین خود را فراموش کرده اید و هرچه دنبال آن میگردید پیدایش نمی‌کنید.

در این شرایط حفظ خونسردی خود بسیار مهم است. چه در شرایطی که کلید های خود را پیدا کنید و چه در شرایطی که نیاز به جایگزین داشته باشید. همراه ما باشید تا در صورت گم کردن سوئیچ ماشین، بتوانید با کمترین هزینه و نگرانی دوباره به ماشین خود دسترسی داشته باشید.

8 قدم موثر هنگام گم شدن سوئیچ ماشین

1.آرام بمانید و قدم های خود را دوباره دنبال کنید

  واکنش اولیه بیشتر افراد به از داست دادن چیز مهمی مثل سوئیچ ماشین، اغلب پر از استرس و عدم توانای تصمیم گیری است. مهم است که آرام بمانید، درست فکر کنید و آخرین مکان هایی را که سوئیچ خود را همراه داشتید، به یاد بیاورید.

  مکان های رایج برای بررسی

  از بررسی رایج ترین مکان هایی که احتمال می‌رود سوئیچ گمشده شما در آنجا باشد، شروع کنید.  به جیب شلوار و کیف هایی که اخیرا استفاده کرده اید نگاه کنید. میزها، اوپن و سایر سطوح را که ممکن است کلید در آنجا باشد، بررسی کنید. گاهی اوقات، کلیدها در غیرمنتظره‌ترین مکان‌ها قرار می‌گیرند.

  2. از کلید یدکی خود استفاده کنید

  بدیهی است که این مرحله خیلی زودتر انجام می‌شود. داشتن یک کلید یدکی به شما کمک میکند بدون نیاز به صبر و پرداخت هزینه،  در اسرع وقت به ماشین خود دست‌رسی پیدا کنید. اما همچنان نیاز به تعویض و جایگزینی دارید.

  3. بیمه نامه اتومبیل خود را بررسی کنید

  برخی از بیمه نامه های ماشین، هزینه جایگزینی گم شدن سوئیچ ماشین را پوشش می دهند، بنابراین جزئیات بیمه نامه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا تحت پوشش هستید یا خیر. اگر اینطور نیست، اما فکر می‌کنید بیمه شما باید این هزینه را تقبل کند، با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و از او بخواهید این هزینه را پرداخت کند.

  ادعای جایگزینی کلید در بیمه

  اگر بیمه نامه شما هزینه جایگزینی کلیدهای گم شده را پوشش می دهد، برای شروع گرفتن خسارت با بیمه گر خود تماس بگیرید. آماده باشید تا هرگونه اطلاعات یا اسناد مورد نیاز را برای حمایت از ادعای خود ارائه دهید.

  4. مستندات لازم را تهیه کنید

  هنگام درخواست جایگزینی کلید، احتمالاً به دلایل واضح نیاز به ارائه برخی اسناد خواهید داشت. برای اینکه ثابت کنید ماشین برای شما است، به موارد زیر نیاز دارید:

  • اثبات هویت
  • اثبات مالکیت وسیله نقلیه
  • سایر مدارک مورد نیاز

  5. نوع کلید ماشین خود را شناسایی کنید

  گم شدن سوئیچ ماشین

  هنگامی که مطمئن شدید سوئیچ شما به راستی گمشده است، وقت آن است که به مراحل بعدی بروید و کاسه چه کنم دست خود نگیرید.

  سوئیچ ماشین به اشکال مختلفی عرضه می شوند که هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند و درک نوع سوئیچ گمشده ماشین ضرورت دارد، زیرا مراحل لازم برای تعویض هر نوع سوئیچ با هم تفاوت دارد.

  سوئیچ مکانیکی سنتی

  ساده ترین مدل کلید های خودرو، همین سوئیچ های مکانیکی هستند که معمولاً در وسایل نقلیه قدیمی استفاده می شوند. سوئیچ های مکانیکی اجزای الکترونیکی ندارند و فرآیند تعویض را آسان می کند.

  سوئیچ ترانسپوندر

  این کلیدها در دهه 1990 معرفی شدند و حاوی یک ریز تراشه هستند که با سیستم جرقه زنی خودرو ارتباط برقرار می کند. تعویض کلید ترانسپوندر شامل بریدن کلید جدید و برنامه ریزی تراشه جدید است.

  فوب های کنترل از راه دور

  این فوب ها به شما این امکان را می دهند که بدون استفاده از کلید فیزیکی، درهای خودرو را قفل و باز کنید.این فوب ها برای تعویض، نیاز به برنامه ریزی مجدد و وصل کردن به سیستم امنیت خودرو دارند.

  کلیدهای هوشمند

  این کلید ها، فناوری پیشرفته ای را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد ماشین خود را در حالی که کلید در جیب شما است روشن کنید. تعویض کلید هوشمند، شامل برنامه‌ریزی پیچیده و همگام‌سازی با سیستم امنیتی خودرو شما است.

  کلیدهای سوئیچ تیغه

  این کلیدها دارای طراحی تاشو هستند که در آن کلید فلزی از روی فوب خارج می شود. مراحل تعویض هم شامل بریدن کلید و برنامه ریزی فوب است.

  کلیدهای برش لیزری

  با طراحی پیچیده تر و ویژگی های امنیتی پیشرفته، کلیدهای برش لیزری به تجهیزات دقیقی برای تعویض نیاز دارند. آنها همچنین ممکن است شامل یک تراشه ترانسپوندر باشند که نیاز به برنامه ریزی اضافی دارد. این یک فرآیند آسان – یا ارزان نیست.

  گم شدن سوئیچ 206

  در حال حاضر اکثر سویچ ها و ریموت های ماشین مجهز به سیستم ضد سرقت (ایموبلایزر) هستند که امنیت خودروی شما را تضمین می کند. سوئیچ کددار برای اولین بار در سال 1380 توسط پژو 206 فرانسوی به بازار ایران آمد و در سال 1386 وارد صنعت خودرو سازی ایران شد و خودروهای شرکت سایپا و ایران خودرو از این قابلیت برخوردار هستند.

  6. با یک کلید ساز تماس بگیرید

  کلید سازان خودرو تخصص زیادی در تعویض و برنامه نویسی سوئیچ خودرو دارند و در مقایسه با نمایندگی ها، اغلب گزینه ای سریعتر و مقرون به صرفه هستند.

  پیدا کردن یک کلید ساز قابل اعتماد

  در صورت گم شدن سوئیچ ماشین یا جا ماندن سوئیچ در ماشین، با کلید سازی شبانه روزی ما تماس بگیرید. کلید سازی دات کام با 20 سال سابقه کار، در زمینه خدمات مختلف مربوط به سوئیچ خودرو به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده مشکلاتی مانند جا گذاشتن یا گم کردن سوئیچ خودروی خود را حل کنید. هدف این شرکت از ابتدای تاسیس این است که بتواند بسیاری از مناطق مختلف تهران را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

  خدمات مورد نیاز برای تعویض کلید

  خدماتی که متخصصین ما به شما ارائه می‌دهند، به نوع سوئیچ شما بستگی دارد. برش یک کلید جدید ممکن است برای کلیدهای سنتی کافی باشد، اما برنامه‌نویسی برای کلیدهای پیشرفته‌تر ضروری است و می‌تواند بسیار طولانی‌تر باشد.

  اگر مطمئن نیستید که سوئیچ ماشین شما چه نوعی است، می توانید آن را همراه با مارک، مدل و سال ماشین خود برای کلید ساز توصیف کنید، و آنها با توجه به تخصص و تجربه ای که دارند، میتوانند مدل سوئیچ شما را تشخیص دهند.

  7. هزینه جایگزینی را درک کنید

  قیمت تعویض کلید خودرو بسته به نوع کلید و خدمات مورد نیاز می تواند بسیار متفاوت باشد. هزینه انواع کلید:

  تعویض کلیدهای سنتی معمولا کم هزینه ترین هستند. در مقابل، کلیدهای هوشمند و فوب‌های بدون کلید به دلیل فناوری پیشرفته و برنامه‌نویسی می‌توانند هزینه بیشتری داشته باشند.

  8. اقدامات پیشگیری از گمشدن سوئیچ را اجرا کنید

  برای جلوگیری از گمشدن سوئیچ ماشین، استراتژی های جدیدی را در نظر بگیرید. تلاش برای ایجاد عادت‌های خوب می‌تواند احتمال گم شدن کلیدهای خود را در آینده به حداقل برساند.

  استراتژی های موثر برای جلوگیری از گمشدن سوئیچ ماشین

  گم شدن سوئیچ ماشین
  • از وسایل کمکی مانند ردیاب بلوتوث و کلید یاب استفاده کنید.
  • همه کلید های خود را در یک قفسه خاص قرار دهید.
  • بررسی های مکرر کلید های خودرو.

  راه دیگری برای نگاه کردن به آن وجود ندارد. گم شدن سوئیچ ماشین در موقعیت هایی میتواند بسیار مضطرب کننده باشد.

  بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که با ایجاد عادت های خوب و داشتن یک بیمه نامه جامع خودرو و تحت پوشش قرار دادن هزینه گمشدن سوئیچ ماشین، نگرانی خود را را به حداقل برسانید.

  یک پاسخ به “گم شدن سوئیچ ماشین – 8 اقدام موثر”

  1. مهدی ذخیره داری گفت:

   سلام دوستان
   تیم مجرب و کار آزموده ما به منظور رفع مشکلات شما درمورد گمشدن سوئیچ و یا ساخت سوئیچ تشکیل شده است. اگر سوالی داشتین بنویسین خودم شخصا تا جایی که بتونم به سوالاتون جواب میدم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *