کلید سازی ماشین

کلید سازی ماشین

کلید سازی ماشین یکی جزء مهم‌ترین مشاغل موجود محسوب می‌شود، اگرچه یکی از قدیمی‌ترین شغل‌های موجود در جامعه بشری نیز است. چرا که این شغل همزمان با اختراع اتومبیل و شروع استفاده از آن توسط انسان، ایجاد شد. در عین حال خودروهای قدیمی مانند خودروهای مدرن از سیستم‌های ضد سرقت برخوردار نبودند. اما با این وجود بسیاری از آن‌ها امنیت خاص خود را تا حدی داشتند. البته این امنیت چندان بالا نبود و به همین دلیل به مرور زمان روند کلید سازی ماشین تغییرات زیادی پیدا کرد تا امنیت خودروها بالاتر برود و به همین دلیل سرقت ماشین روز به روز سخت‌تر شده است.

مطالب پیشنهادی: تعمیر و ساخت ریموت 206 و 207

در واقع به دلیل افزایش میزان سرقت ماشین بود که خودروسازان درباره نحوه افزایش امنیت تولیدات خود تلاش مستمری را آغاز کردند. به همین سبب سیستم ضد سرقت که به آن سیستم ایموبلایزر نیز گفته می‌شود، اختراع و وارد بازار خودروسازی شد. در اوایل شروع به کار این سیستم، فقط خودرهای لوکس و گران‌قیمت امکان استفاده از آن را داشتند. اما به مرور زمان استفاده از آن در تمامی خودروها الزامی شد و حتی خودروهای مدل پایین‌تر نیز امکان استفاده از این سیستم امنیتی را به دست آوردند. استفاده از این سیستم جلوی بسیاری از سرقت‌ها را گرفت و باعث شد امنیت ماشین‌های تولید شده به میزان مطلوبی افزایش یابد.

کلید سازی خودرو

امروزه استفاده از این سیستم باعث شده است دیگر سرقت ماشین برای دزدها کار آسانی نباشد، اگرچه غیرممکن نیست، اما بسیار سخت شده است. یکی از مواردی که باعث می‌شود سرقت این خودروها ممکن شود، گم کردن یا جا گذاشتن سوئیچ است. البته این موارد برای خود صاحب ماشین نیز باعث ایجاد دردسر خواهد شد، زیرا این مسئله باعث می‌شود به دلیل وجود سیستم ایموبلایزر در خودرو، شما به هیچ عنوان نتوانید درب خودرو را باز کنید. اینجاست که کلیدسازان کارکشته و مجرب وارد می‌شوند. بله درست است، شما در این موارد می‌توانید از یک کلیدساز حرفه‌ای کمک بگیرید و مشکل خود را به راحتی حل کنید.

یک کلید ساز ماشین به دلیل آشنایی با انواع خودروها و سوئیچ‌های آن‌ها به بهترین شکل ممکن می‌تواند به شما کمک کند و کلید جدیدی برای خودروی شما بسازد. البته بهتر است در ابتدا درباره به انواع سوئیچ‌ها و سیستم‌های مورد استفاده در آن‌ها اطلاعاتی را داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز مشکلات این چنینی بهتر در این زمینه تصمیم بگیرید.

کلید سازی خودرو

امنیت خودرو

خودروهای تولید شده جدید همگی سیستم ضد سرقت دارند، اما نکته جالب توجه در این زمینه این است که در این سیستم کلیدهای دارای کد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع سیستم ضد سرقت دارای یک قفل نرم‌افزاری در سیستم امنیتی خود است و این نرم‌افزار به افرادی که سوئیچ خودرو را ندارند، اجازه روشن کردن ماشین را نمی‌دهد. به بیان دیگر تا زمانی که قفل این نرم‌افزار باز نشود، هر چه قدر هم که استارت بزنیم، ماشین روشن نخواهد شد. شده و مانع روشن شدن موتور آن می شود. بنابراین این سیستم امنیت خودرو را تا حد زیادی بالا می‌برد و مانع از سرقت آن توسط سارقان می‌شود.

بر اساس قوانین مصوب در همه کشورهای دنیا از جمله ایران، هر خودرویی که در داخل تولید و یا از خارج وارد می‌شود، باید مجهز به سیستم ضد سرقت باشد. در غیر این صورت پلیس راهور این خودروها را شماره‌گذاری نخواهد کرد. بنابراین می‌توان گفت که با استفاده از این سیستم، شما در صورت گم کردن سوئیچ خود دردسر بسیاری برای روشن کردن خودرو خواهید داشت. اما نگران نباشید، همکاران ما در مرکز کلیدسازی شبانه‌روزی تهران، در هر ساعت از روز یا شب که مشکل برای شما ایجاد شود، برای حل این مشکل به طور کامل در خدمت شما خواهند بود.

توضیحات بیشتر درباره کلید دارای کد

این نوع کلیدها دو قسمت دارند، برد و چیپ ترانسپوندر. برد وظیفه اصلی باز و بسته کردن قفل مرکزی خودرو را بر عهده دارد، در حالی که جیپ ترانسپوندر نیز پس از قرار گرفتن سوئیچ در داخل استارت به کار می‌افتد و پس از آن موتور خودرو روشن می‌شود. پس مشاهده می‌کنید که سیستم‌های ضد سرقت تا چه حد امنیت خودرو را بالا می‌برند. اما در عین حال استفاده از این سیستم این نیاز را در افراد ایجاد کرده است که با تمرکز حواس بیشتری درباره مراقبت از سوئیچ خودروی خود اقدام کنند، زیرا گم کردن آن باعث بروز دردسرهای بسیاری برای این افارد خواهد شد.

کلید کیلس

این سیستم چند سالی است که وارد عرصه خودروسازی شده و استفاده از آن نیاز به سوئیچ را برطرف کرده است. در این سیستم شما فقط به یک ریموت کنترل برای روشن و خاموش کردن ماشین نیاز دارید. ریموت کنترل از امواج وایرلس برای روشن و خاموش کردن ماشین استفاده می‌کند، و حساسیت آن به قدری است که اگر ریموت در جیب، کیف یا دست شما باشد، در صورت نزدیک شدن به خودرو، ماشین شما با استفاده از امواج موجود کلید را تشخیص می‌دهد و پس از آن درب خودرو باز می‌شود. اگر کلید کیلس همراه شما باشد، دیگر نیاز نیست سوئیچ را داخل استارت قرار دهید و بچرخانید. فقط کافی است استارت را فشار دهید تا خودرو روشن شود.

قفل سازی ماشین

اما در صورت گم کردن ریموت یا سوئیچ چه باید کرد؟ شاید اولین موردی که به ذهن شما می‌رسد، تماس با نمایندگی است، اما خوب یک نکته را فراموش کرده‌اید. خودروی خاموش را چگونه قرار است تا نمایندگی ببرید؟ در اینجا است که یک کلید ساز ماشین حرفه‌ای به داد شما خواهد رسید. کلید ساز به راحتی و با استفاده از ابزاری که در اختیار دارد، می‌تواند کلید جدیدی برای شما بسازد و مشکل شما را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کند.

توصیه ما به شما این است که برای این منظور با یک شرکت کلی سازی معتبر و قابل اعتماد تماس بگیرید، چرا که افراد متفرقه می‌توانند با ساخت کلید یدک به راحتی راه را برای سرقت خودروی شما هموار کنند. شرکت کلیدسازی شبانه‌روزی تهران یکی از مراکز معتبر برای این منظور است که شما می‌توانید با تماس با شماره تلفن 09124489088، در سریع‌ترین زمان ممکن یک کلیدساز حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید تا سوئیچ و یا ریموت کنترل مرتبط با خودروی شما را در اختیارتان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *